Detta är resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2016. Se de senaste resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2019 här.

Senaste resultat

Boys & Girls Spring Cup 2016 börjar
Slut
18/3
19/3
20/3
28/3
8/4
9/4
10/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
10040110 sö 10/04 15:20 sö 10/04 Djursholms IP 21 P06-LM A Slutspel Final Syrianska FC 4 - 6 P Hammarby IF FF 4    
10040410 sö 10/04 15:20 sö 10/04 Djursholms IP 22 P06-LM B Slutspel Final IFK Stocksund Blå 2 - 4 IF Brommapojkarna 9 Röd    
10040115 sö 10/04 19:15 sö 10/04 Djursholms IP 21 P05-LM A Slutspel Final AIK FF P06:U 4 - 1 IFK Österåker FK    
10041109 sö 10/04 17:10 sö 10/04 Djursholms IP 32 P05-LM B Slutspel Final Mälarhöjdens IK 3 - 0 Danderyds SK 1    
10040107 sö 10/04 12:50 sö 10/04 Djursholms IP 21 F06 A Slutspel Final AIK FF 0 - 1 Saltsjö-Boo IF    
10040407 sö 10/04 12:50 sö 10/04 Djursholms IP 22 F06 B Slutspel Final Vallentuna Damfotboll 0 - 1 FC Djursholm 10    
10040114 sö 10/04 18:30 sö 10/04 Djursholms IP 21 F05 A Slutspel Final Boo FF Röd 2 - 0 IK Frej Täby    
10040807 sö 10/04 12:50 sö 10/04 Djursholms IP 31 F05 B Slutspel Final FC Djursholm 1 - 2 P IFK Lidingö FK 4    
20030108 sö 20/03 13:30 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-ES A Slutspel Final Skogås-Trångsunds FF 2 - 3 Hanvikens SK    
20030408 sö 20/03 13:30 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-ES B Slutspel Final Hammarby IF FF 3 5 - 4 Spånga IS FK    
20030109 sö 20/03 14:20 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S A Slutspel Final IF Brommapojkarna 17 2 - 4 Hammarby IF FF 10    
20030409 sö 20/03 14:20 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-S B Slutspel Final Jarlabergs IF 2 - 3 IF Brommapojkarna P07:2    
20030113 sö 20/03 17:20 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-ES A Slutspel Final IF Brommapojkarna 2 1 - 2 Hammarby IF FF 1    
20030413 sö 20/03 17:20 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-ES B Slutspel Final Saltsjö-Boo IF 3 - 0 Nacka FC    
20030115 sö 20/03 19:10 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-S A Slutspel Final IF Brommapojkarna P06:1 6 - 2 IF Brommapojkarna P06:2    
20030415 sö 20/03 19:10 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-S B Slutspel Final IFK Österåker FK 1 3 - 2 IFK Lidingö FK 5    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
10040113 sö 10/04 17:50 sö 10/04 Djursholms IP 21 P05-LM A Slutspel Semifinal AIK FF P06:U 5 - 4 P Danderyds SK 2    
10040413 sö 10/04 17:50 sö 10/04 Djursholms IP 22 P05-LM A Slutspel Semifinal IFK Österåker FK 2 - 0 Enskede IK    
10040112 sö 10/04 17:10 sö 10/04 Djursholms IP 21 F05 A Slutspel Semifinal Boo FF Röd 2 - 1 IFK Österåker FK 2    
10040412 sö 10/04 17:10 sö 10/04 Djursholms IP 22 F05 A Slutspel Semifinal IFK Österåker FK 1 0 - 2 IK Frej Täby    
10040111 sö 10/04 16:20 sö 10/04 Djursholms IP 21 P05-LM A Slutspel 1/4 Final AIK FF P06:U 5 - 4 P FC Djursholm 3    
10040411 sö 10/04 16:20 sö 10/04 Djursholms IP 22 P05-LM A Slutspel 1/4 Final Danderyds SK 2 2 - 1 FC Djursholm 2    
10040810 sö 10/04 16:20 sö 10/04 Djursholms IP 31 P05-LM A Slutspel 1/4 Final IFK Österåker FK 5 - 3 Hammarby FF 4      
10041108 sö 10/04 16:20 sö 10/04 Djursholms IP 32 P05-LM A Slutspel 1/4 Final Enskede IK 7 - 0 Spårvägens FF    
10040809 sö 10/04 15:20 sö 10/04 Djursholms IP 31 P05-LM B Slutspel Semifinal Mälarhöjdens IK 4 - 3 Vallentuna BK    
10041107 sö 10/04 15:20 sö 10/04 Djursholms IP 32 P05-LM B Slutspel Semifinal Danderyds SK 1 5 - 2 IFK Lidingö FK 5    
10040109 sö 10/04 14:30 sö 10/04 Djursholms IP 21 F05 A Slutspel 1/4 Final IFK Lidingö FK 1 0 - 1 IFK Österåker FK 2    
10040409 sö 10/04 14:30 sö 10/04 Djursholms IP 22 F05 A Slutspel 1/4 Final IK Frej Täby 3 - 0 Boo FF Blå    
10040108 sö 10/04 13:50 sö 10/04 Djursholms IP 21 P06-LM A Slutspel Semifinal Hammarby IF FF 3 1 - 4 Syrianska FC    
10040408 sö 10/04 13:50 sö 10/04 Djursholms IP 22 P06-LM A Slutspel Semifinal Hammarby IF FF 4 6 - 1 Djurgårdens IF FF P07-7    
10040808 sö 10/04 13:50 sö 10/04 Djursholms IP 31 P06-LM B Slutspel Semifinal IFK Stocksund Blå 5 - 4 IF Brommapojkarna 9 Svart    
10041106 sö 10/04 13:50 sö 10/04 Djursholms IP 32 P06-LM B Slutspel Semifinal Djurgårdens IF FF 4 2 - 6 IF Brommapojkarna 9 Röd    
10040106 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Djursholms IP 21 P06-LM A Slutspel 1/4 Final Hammarby IF FF 3 5 - 1 FC Djursholm P07    
10040406 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Djursholms IP 22 P06-LM A Slutspel 1/4 Final Syrianska FC 5 - 1 IFK Lidingö FK 2B    
10040806 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Djursholms IP 31 P06-LM A Slutspel 1/4 Final IFK Lidingö FK 1 2 - 3 Hammarby IF FF 4    
10041105 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Djursholms IP 32 P06-LM A Slutspel 1/4 Final Djurgårdens IF FF P07-7 4 - 1 IFK Vaxholm    
10040105 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Djursholms IP 21 P06-LM B Slutspel 1/4 Final IFK Stocksund Blå 4 - 2 Stocksunds IF    
10040405 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Djursholms IP 22 P06-LM B Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna 9 Svart 2 - 0 IFK Lidingö FK 3    
10040805 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Djursholms IP 31 P06-LM B Slutspel 1/4 Final Djurgårdens IF FF 4 6 - 1 Stureby SK    
10041104 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Djursholms IP 32 P06-LM B Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna 9 Röd 8 - 7 P FC Boo    
10040104 sö 10/04 10:40 sö 10/04 Djursholms IP 21 F05 B Slutspel Semifinal Täby FK 5 - 6 P FC Djursholm    
10040404 sö 10/04 10:40 sö 10/04 Djursholms IP 22 F05 B Slutspel Semifinal Täby FK 3 0 - 1 IFK Lidingö FK 4    
10040804 sö 10/04 10:40 sö 10/04 Djursholms IP 31 F06 B Slutspel Semifinal Vallentuna Damfotboll 2 - 1 P IFK Stocksund 1    
10041103 sö 10/04 10:40 sö 10/04 Djursholms IP 32 F06 B Slutspel Semifinal FC Djursholm 10 3 - 0 IFK Haninge F06/07    
10040103 sö 10/04 10:00 sö 10/04 Djursholms IP 21 F06 A Slutspel Semifinal FC Djursholm 3 - 4 P AIK FF    
10040403 sö 10/04 10:00 sö 10/04 Djursholms IP 22 F06 A Slutspel Semifinal Saltsjö-Boo IF 5 - 0 IFK Stocksund 2    
10040803 sö 10/04 10:00 sö 10/04 Djursholms IP 31 P06-LM A Slutspel 1/8 Final Hammarby IF FF 5 0 - 1 IFK Vaxholm    
10040102 sö 10/04 09:20 sö 10/04 Djursholms IP 21 P06-LM A Slutspel 1/8 Final IFK Lidingö FK 1 7 - 1 IFK Aspudden-Tellus    
10040402 sö 10/04 09:20 sö 10/04 Djursholms IP 22 P06-LM A Slutspel 1/8 Final IFK Lidingö FK 2B 4 - 1 Skogås-Trångsunds FF 1    
10040802 sö 10/04 09:20 sö 10/04 Djursholms IP 31 P06-LM A Slutspel 1/8 Final Hammarby IF FF 4 3 - 2 IFK Lidingö FK 12 Blå    
10041102 sö 10/04 09:20 sö 10/04 Djursholms IP 32 P06-LM A Slutspel 1/8 Final Djurgårdens IF FF 6 3 - 4 Djurgårdens IF FF P07-7    
10040101 sö 10/04 08:40 sö 10/04 Djursholms IP 21 P06-LM A Slutspel 1/8 Final Hammarby IF FF 3 8 - 0 FC Djursholm Svart    
10040401 sö 10/04 08:40 sö 10/04 Djursholms IP 22 P06-LM A Slutspel 1/8 Final FC Djursholm P07 7 - 0 FC Järfälla 1    
10040801 sö 10/04 08:40 sö 10/04 Djursholms IP 31 P06-LM A Slutspel 1/8 Final AIK FF P07 U 1 - 9 Syrianska FC