Detta är resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2019. Se de senaste resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2020 här.



Söndag 17/3 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17030100 sö 17/03 08:00 sö 17/03 Djursholms IP 21 F07-S Avslutningsgrupp 1 IF Brommapojkarna A Färdig FC Djursholm Vit      
17030400 sö 17/03 08:00 sö 17/03 Djursholms IP 22 F07-S Avslutningsgrupp 2 IFK Lidingö FK A Färdig Tullinge Fotboll Grön      
17031800 sö 17/03 08:00 sö 17/03 Djursholms IP 23 F07-S Avslutningsgrupp 3 IK Frej Täby Svart Färdig Nacka FC      
17030800 sö 17/03 08:00 sö 17/03 Djursholms IP 31 F07-S Avslutningsgrupp 4 Djurgårdens IF FF A Färdig Huddinge IF      
17031100 sö 17/03 08:00 sö 17/03 Djursholms IP 32 F07-LM Grp 1 IFK Stocksund Blå Färdig Sollentuna FK Kärrdal      
17030101 sö 17/03 08:40 sö 17/03 Djursholms IP 21 F07-LM Grp 2 Ängby IF Färdig IFK Lidingö FK 9:1      
17030401 sö 17/03 08:40 sö 17/03 Djursholms IP 22 F07-LM Grp 2 IFK Stocksund Orange Färdig Danderyds SK      
17031801 sö 17/03 08:40 sö 17/03 Djursholms IP 23 F07-LM Grp 3 AIK FF U Färdig Örby IS      
17030801 sö 17/03 08:40 sö 17/03 Djursholms IP 31 F07-LM Grp 3 Barkarö SK 07/08 Färdig Stureby SK Vit      
17031101 sö 17/03 08:40 sö 17/03 Djursholms IP 32 F07-LM Grp 1 AIK FF U Svart Färdig Bele Barkarby FF      
17030102 sö 17/03 09:20 sö 17/03 Djursholms IP 21 F07-S Avslutningsgrupp 1 Kälvesta IOFF FK Färdig IF Brommapojkarna A      
17030402 sö 17/03 09:20 sö 17/03 Djursholms IP 22 F07-S Avslutningsgrupp 2 Stureby SK Färdig Tullinge Fotboll Grön      
17031802 sö 17/03 09:20 sö 17/03 Djursholms IP 23 F07-S Avslutningsgrupp 3 FC Djursholm Röd Färdig IK Frej Täby Svart      
17030802 sö 17/03 09:20 sö 17/03 Djursholms IP 31 F07-S Avslutningsgrupp 4 Örby IS Färdig Djurgårdens IF FF A      
17031102 sö 17/03 09:20 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-S Avslutningsgrupp 6 Täby FK 5:Skarpäng Färdig Barkarö SK Röd      
17030103 sö 17/03 10:00 sö 17/03 Djursholms IP 21 F07-LM Avslutningsmatch 1 IFK Lidingö FK 3 Blå Färdig IFK Stocksund Blå      
17030403 sö 17/03 10:00 sö 17/03 Djursholms IP 22 F07-LM Avslutningsmatch 2 AIK FF U Färdig Täby FK 3      
17031803 sö 17/03 10:00 sö 17/03 Djursholms IP 23 F07-LM Avslutningsmatch 3 Bele Barkarby FF Färdig Ängby IF      
17030803 sö 17/03 10:00 sö 17/03 Djursholms IP 31 F07-LM Avslutningsmatch 4 AIK FF U Svart Färdig IFK Lidingö FK 9:1      
17031103 sö 17/03 10:00 sö 17/03 Djursholms IP 32 F07-LM Avslutningsmatcher/grupp A IFK Stocksund Orange Färdig Barkarö SK 07/08      
17030104 sö 17/03 10:40 sö 17/03 Djursholms IP 21 F07-LM Avslutningsmatch 5 Danderyds SK Färdig Örby IS      
17030404 sö 17/03 10:40 sö 17/03 Djursholms IP 22 F07-LM Avslutningsmatch 6 IFK Lidingö FK 9:2 Färdig Stureby SK Vit      
17031804 sö 17/03 10:40 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-S Avslutningsgrupp 5 IFK Stocksund Vit 2 Färdig Sickla IF Blå      
17030804 sö 17/03 10:40 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-S Avslutningsgrupp 4 Hammarby IF FF 11 Färdig Täby FK Svart      
17031104 sö 17/03 10:40 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-S Avslutningsgrupp 6 Vasalunds IF U Färdig Täby FK 5:Skarpäng      
17030105 sö 17/03 11:20 sö 17/03 Djursholms IP 21 F07-S Avslutningsgrupp 1 FC Djursholm Vit Färdig Kälvesta IOFF FK      
17030405 sö 17/03 11:20 sö 17/03 Djursholms IP 22 F07-S Avslutningsgrupp 2 Stureby SK Färdig IFK Lidingö FK A      
17031805 sö 17/03 11:20 sö 17/03 Djursholms IP 23 F07-S Avslutningsgrupp 3 Nacka FC Färdig FC Djursholm Röd      
17030805 sö 17/03 11:20 sö 17/03 Djursholms IP 31 F07-S Avslutningsgrupp 4 Huddinge IF Färdig Örby IS      
17031105 sö 17/03 11:20 sö 17/03 Djursholms IP 32 F07-LM Avslutningsmatcher/grupp A Sollentuna FK Kärrdal Färdig IFK Stocksund Orange      
17030106 sö 17/03 12:00 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-S Avslutningsgrupp 2 IF Brommapojkarna 3:Röd Färdig IFK Lidingö FK A2-2      
17030406 sö 17/03 12:00 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-S Avslutningsgrupp 3 IFK Lidingö FK A2-1 Färdig Sollentuna FK Tegel 2      
17031806 sö 17/03 12:00 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-S Avslutningsgrupp 5 IF Brommapojkarna 22 Färdig IFK Stocksund Vit 2      
17030806 sö 17/03 12:00 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-S Avslutningsgrupp 4 IFK Stocksund Vit 1 Färdig Hammarby IF FF 11      
17031106 sö 17/03 12:00 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-S Avslutningsgrupp 6 Barkarö SK Röd Färdig Vasalunds IF U      
17030107 sö 17/03 12:40 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-S Avslutningsgrupp 1 IF Brommapojkarna 10:Röd Färdig IF Brommapojkarna 6      
17030407 sö 17/03 12:40 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-ES Avslutningsgrupp 1 IFK Tumba Fotboll Blå Färdig IFK Tumba Fotboll Röd      
17031807 sö 17/03 12:40 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-ES Avslutningsgrupp 2 IFK Lidingö FK A1 Färdig Djurgårdens IF FF U11      
17030807 sö 17/03 12:40 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-ES Avslutningsgrupp 3 IFK Haninge A Färdig IF Brommapojkarna 82      
17031107 sö 17/03 12:40 sö 17/03 Djursholms IP 32 F07-LM Avslutningsmatcher/grupp A Barkarö SK 07/08 Färdig Sollentuna FK Kärrdal      
17030108 sö 17/03 13:20 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-S Avslutningsgrupp 2 AIK FF Blå Färdig IF Brommapojkarna 3:Röd      
17030408 sö 17/03 13:20 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-S Avslutningsgrupp 3 Enebybergs IF 2 Färdig IFK Lidingö FK A2-1      
17031808 sö 17/03 13:20 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-S Avslutningsgrupp 5 Sickla IF Blå Färdig IF Brommapojkarna 22      
17030808 sö 17/03 13:20 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-S Avslutningsgrupp 4 Täby FK Svart Färdig IFK Stocksund Vit 1      
17031108 sö 17/03 13:20 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-ES Avslutningsgrupp 4 FC Djursholm U12 Färdig IF Brommapojkarna 3      
17030109 sö 17/03 14:00 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-S Avslutningsgrupp 1 Boo FF 8 Färdig IF Brommapojkarna 10:Röd      
17030409 sö 17/03 14:00 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-ES Avslutningsgrupp 1 IF Brommapo...na 10:Svart Färdig IFK Tumba Fotboll Blå      
17031809 sö 17/03 14:00 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-ES Avslutningsgrupp 2 IF Brommapojkarna 2 Färdig IFK Lidingö FK A1      
17030809 sö 17/03 14:00 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-ES Avslutningsgrupp 3 Sollentuna FK Tegel 1 Färdig IFK Haninge A      
17031109 sö 17/03 14:00 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-ES Avslutningsgrupp 5 FC Boo Färdig Hammarby IF FF 81      
17030110 sö 17/03 14:40 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-S Avslutningsgrupp 2 IFK Lidingö FK A2-2 Färdig AIK FF Blå      
17030410 sö 17/03 14:40 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-S Avslutningsgrupp 3 Sollentuna FK Tegel 2 Färdig Enebybergs IF 2      
17031810 sö 17/03 14:40 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-ES Avslutningsgrupp 6 IFK Vaxholm Färdig Ängby IF Röd Vit      
17030810 sö 17/03 14:40 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-LM Avslutningsgrupp 5 IFK Lidingö FK Rudboda Färdig Bele Barkarby FF      
17031110 sö 17/03 14:40 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-ES Avslutningsgrupp 4 AIK FF Svart Färdig FC Djursholm U12      
17030111 sö 17/03 15:20 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-S Avslutningsgrupp 1 IF Brommapojkarna 6 Färdig Boo FF 8      
17030411 sö 17/03 15:20 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-ES Avslutningsgrupp 1 IFK Tumba Fotboll Röd Färdig IF Brommapo...na 10:Svart      
17031811 sö 17/03 15:20 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-ES Avslutningsgrupp 2 Djurgårdens IF FF U11 Färdig IF Brommapojkarna 2      
17030811 sö 17/03 15:20 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-ES Avslutningsgrupp 3 IF Brommapojkarna 82 Färdig Sollentuna FK Tegel 1      
17031111 sö 17/03 15:20 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-ES Avslutningsgrupp 5 Tullinge Fotboll Grön Färdig FC Boo      
17030112 sö 17/03 16:00 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-LM Avslutningsgrupp 1 Täby FK 2 Färdig Täby FK 3/4      
17030412 sö 17/03 16:00 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-ES Avslutningsgrupp 8 Danderyds SK 2 Färdig IFK Haninge U      
17031812 sö 17/03 16:00 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-ES Avslutningsgrupp 7 Vasalunds IF U Färdig Täby FK FA      
17030812 sö 17/03 16:00 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-ES Avslutningsgrupp 6 Vasalunds IF A Färdig IFK Vaxholm      
17031112 sö 17/03 16:00 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-ES Avslutningsgrupp 4 IF Brommapojkarna 3 Färdig AIK FF Svart      
17030113 sö 17/03 16:40 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-LM Avslutningsgrupp 4 Tullinge Fotboll Vit Färdig IFK Stocksund Blå      
17030413 sö 17/03 16:40 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-LM Avslutningsgrupp 5 IF Brommapojkarna 22 Färdig IFK Lidingö FK Rudboda      
17031813 sö 17/03 16:40 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-LM Avslutningsgrupp 3 FC Djursholm 2 Färdig Ängby IF Röd Vit:10      
17030813 sö 17/03 16:40 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-ES Avslutningsgrupp 5 Hammarby IF FF 81 Färdig Tullinge Fotboll Grön      
17031113 sö 17/03 16:40 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-LM Avslutningsgrupp 2 AIK FF Svart M Färdig Bällsta FF Vit      
17030114 sö 17/03 17:20 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-LM Avslutningsgrupp 1 Täby FK Blå Färdig Täby FK 2      
17030414 sö 17/03 17:20 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-LM Avslutningsgrupp 6 Djurgårdens IF FF 9 Färdig Enebybergs IF 3      
17031814 sö 17/03 17:20 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-ES Avslutningsgrupp 6 Ängby IF Röd Vit Färdig Vasalunds IF A      
17030814 sö 17/03 17:20 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-ES Avslutningsgrupp 7 Viggbyholms IK FF Röd Färdig Vasalunds IF U      
17031114 sö 17/03 17:20 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-ES Avslutningsgrupp 8 Spånga IS FK Färdig Danderyds SK 2      
17030115 sö 17/03 18:00 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-LM Avslutningsgrupp 4 Bällsta FF Grön Färdig Tullinge Fotboll Vit      
17030415 sö 17/03 18:00 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-LM Avslutningsgrupp 5 Bele Barkarby FF Färdig IF Brommapojkarna 22      
17031815 sö 17/03 18:00 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-LM Avslutningsgrupp 3 Enskede IK Ljusblå Färdig FC Djursholm 2      
17030815 sö 17/03 18:00 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-LM Avslutningsgrupp 6 Enebybergs IF 1 Färdig Viggbyholms IK FF Vit      
17031115 sö 17/03 18:00 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-LM Avslutningsgrupp 2 Hammarby IF FF 10 Färdig Bällsta FF Vit      
17030116 sö 17/03 18:40 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-LM Avslutningsgrupp 1 Täby FK 3/4 Färdig Täby FK Blå      
17030416 sö 17/03 18:40 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-LM Avslutningsgrupp 6 Danderyds SK 1 Färdig Enebybergs IF 3      
17031816 sö 17/03 18:40 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-ES Avslutningsgrupp 7 Täby FK FA Färdig Viggbyholms IK FF Röd      
17030816 sö 17/03 18:40 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-ES Avslutningsgrupp 8 IFK Haninge U Färdig Spånga IS FK      
17030117 sö 17/03 19:20 sö 17/03 Djursholms IP 21 P07-LM Avslutningsgrupp 4 IFK Stocksund Blå Färdig Bällsta FF Grön      
17031817 sö 17/03 19:20 sö 17/03 Djursholms IP 23 P07-LM Avslutningsgrupp 3 Ängby IF Röd Vit:10 Färdig Enskede IK Ljusblå      
17031116 sö 17/03 19:20 sö 17/03 Djursholms IP 32 P07-LM Avslutningsgrupp 2 Hammarby IF FF 10 Färdig AIK FF Svart M      
17030417 sö 17/03 19:40 sö 17/03 Djursholms IP 22 P07-LM Avslutningsgrupp 6 Djurgårdens IF FF 9 Färdig Enebybergs IF 1      
17030817 sö 17/03 19:40 sö 17/03 Djursholms IP 31 P07-LM Avslutningsgrupp 6 Viggbyholms IK FF Vit Färdig Danderyds SK 1