Detta är resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2016. Se de senaste resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2019 här.



Söndag 20/3 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
20030100 sö 20/03 08:00 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S A Slutspel 1/8 Final IFK Lidingö FK 3 4 - 1 IFK Stocksund 1    
20030400 sö 20/03 08:00 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-S A Slutspel 1/8 Final IF Brommapojkarna 4 6 - 7 P IFK Aspudden-Tellus    
20030800 sö 20/03 08:00 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-S B Slutspel 1/8 Final Sollentuna FK 2 4 - 6 Kista Galaxy FC    
20031100 sö 20/03 08:00 sö 20/03 Djursholms IP 32 P06-S B Slutspel 1/8 Final Syrianska FC 2 - 1 FC Djursholm Röd    
20030101 sö 20/03 08:40 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-ES A Slutspel 1/4 Final FC Djursholm 3 - 1 Bele Barkarby FF    
20030401 sö 20/03 08:40 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-ES A Slutspel 1/4 Final FC Tyresö Svart 1 - 4 Skogås-Trångsunds FF    
20030801 sö 20/03 08:40 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-ES A Slutspel 1/4 Final Rynninge IK Örebro 5 - 6 P Vasalunds IF    
20031101 sö 20/03 08:40 sö 20/03 Djursholms IP 32 P06-ES A Slutspel 1/4 Final Hanvikens SK 3 - 2 P Syrianska FC    
20030102 sö 20/03 09:20 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S B Slutspel 1/4 Final Stureby SK 3 - 1 Kista Galaxy FC    
20030402 sö 20/03 09:20 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-S B Slutspel 1/4 Final IFK Stocksund 2 1 - 8 Jarlabergs IF    
20030802 sö 20/03 09:20 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-S B Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna P07:2 3 - 0 Syrianska FC    
20031102 sö 20/03 09:20 sö 20/03 Djursholms IP 32 P06-S B Slutspel 1/4 Final Hammarby IF FF 5 2 - 3 FC Djursholm 2    
20030103 sö 20/03 10:00 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S A Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna 17 5 - 0 IFK Lidingö FK 3    
20030403 sö 20/03 10:00 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-S A Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna P07:1 4 - 2 IFK Österåker FK 1    
20030803 sö 20/03 10:00 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-S A Slutspel 1/4 Final Hammarby IF FF 10 6 - 3 IFK Aspudden-Tellus    
20031103 sö 20/03 10:00 sö 20/03 Djursholms IP 32 P06-S A Slutspel 1/4 Final AIK FF 5 - 2 Sollentuna FK 1    
20030104 sö 20/03 10:40 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-ES A Slutspel Semifinal FC Djursholm 0 - 5 Skogås-Trångsunds FF    
20030404 sö 20/03 10:40 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-ES A Slutspel Semifinal Hanvikens SK 4 - 1 Vasalunds IF    
20030804 sö 20/03 10:40 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-ES B Slutspel Semifinal IF Brommapojkarna P07:1 2 - 6 Hammarby IF FF 3    
20031104 sö 20/03 10:40 sö 20/03 Djursholms IP 32 P06-ES B Slutspel Semifinal Spånga IS FK 4 - 1 Hammarby IF FF 4    
20030105 sö 20/03 11:20 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S A Slutspel Semifinal IF Brommapojkarna 17 3 - 2 IF Brommapojkarna P07:1    
20030405 sö 20/03 11:20 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-S A Slutspel Semifinal Hammarby IF FF 10 5 - 1 AIK FF    
20030805 sö 20/03 11:20 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-S B Slutspel Semifinal IF Brommapojkarna P07:2 1 - 0 FC Djursholm 2    
20031105 sö 20/03 11:20 sö 20/03 Djursholms IP 32 P06-S B Slutspel Semifinal Stureby SK 0 - 2 Jarlabergs IF    
20030106 sö 20/03 12:00 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-ES A Slutspel 1/4 Final AIK FF A 2 - 1 Segeltorps IF    
20030406 sö 20/03 12:00 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-ES A Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna 2 2 - 1 AIK FF U    
20030806 sö 20/03 12:00 sö 20/03 Djursholms IP 31 P05-ES B Slutspel 1/4 Final Hammarby IF FF 7 1 - 2 IFK Lidingö FK 2    
20031106 sö 20/03 12:00 sö 20/03 Djursholms IP 32 P05-ES B Slutspel 1/4 Final Bele Barkarby FF 3 - 4 P Saltsjö-Boo IF    
20030107 sö 20/03 12:40 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-ES A Slutspel 1/4 Final Hammarby IF FF 1 3 - 0 FC Djursholm    
20030407 sö 20/03 12:40 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-ES A Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna 1 6 - 1 IFK Lidingö FK 1    
20030807 sö 20/03 12:40 sö 20/03 Djursholms IP 31 P05-ES B Slutspel 1/4 Final Syrianska FC 8 - 0 Jarlabergs IF    
20031107 sö 20/03 12:40 sö 20/03 Djursholms IP 32 P05-ES B Slutspel 1/4 Final Nacka FC 2 - 1 Stureby SK    
20030808 sö 20/03 13:20 sö 20/03 Djursholms IP 31 P05-S Grp 4 AIK FF 06-A 0 - 2 Enskede IK    
20031108 sö 20/03 13:20 sö 20/03 Djursholms IP 32 P05-S Grp 4 IFK Lidingö FK 1 1 - 4 IF Brommapojkarna 17    
20030108 sö 20/03 13:30 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-ES A Slutspel Final Skogås-Trångsunds FF 2 - 3 Hanvikens SK    
20030408 sö 20/03 13:30 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-ES B Slutspel Final Hammarby IF FF 3 5 - 4 Spånga IS FK    
20030109 sö 20/03 14:20 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S A Slutspel Final IF Brommapojkarna 17 2 - 4 Hammarby IF FF 10    
20030409 sö 20/03 14:20 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-S B Slutspel Final Jarlabergs IF 2 - 3 IF Brommapojkarna P07:2    
20030809 sö 20/03 14:30 sö 20/03 Djursholms IP 31 P05-S B Slutspel 1/8 Final FC Djursholm 2 8 - 9 P IFK Lidingö FK 1    
20030110 sö 20/03 15:10 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-ES A Slutspel Semifinal AIK FF A 1 - 3 IF Brommapojkarna 2    
20030410 sö 20/03 15:10 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-ES A Slutspel Semifinal IF Brommapojkarna 1 2 - 3 Hammarby IF FF 1    
20030810 sö 20/03 15:10 sö 20/03 Djursholms IP 31 P05-ES B Slutspel Semifinal IFK Lidingö FK 2 0 - 4 Saltsjö-Boo IF    
20031109 sö 20/03 15:10 sö 20/03 Djursholms IP 32 P05-ES B Slutspel Semifinal Syrianska FC 1 - 2 Nacka FC    
20030111 sö 20/03 15:50 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-S A Slutspel 1/4 Final Vasalunds IF Vit 4 - 2 IFK Österåker FK 2    
20030411 sö 20/03 15:50 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-S A Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna P06:1 7 - 1 Hammarby IF FF 8    
20030811 sö 20/03 15:50 sö 20/03 Djursholms IP 31 P05-S A Slutspel 1/4 Final Jarlabergs IF 2 - 1 AIK FF Vit    
20031110 sö 20/03 15:50 sö 20/03 Djursholms IP 32 P05-S A Slutspel 1/4 Final AIK FF 06-A 3 - 4 IF Brommapojkarna P06:2    
20030112 sö 20/03 16:30 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-S B Slutspel 1/4 Final IFK Österåker FK 1 4 - 1 IFK Lidingö FK 1    
20030412 sö 20/03 16:30 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-S B Slutspel 1/4 Final Vallentuna BK 8 - 9 P IF Brommapojkarna 17    
20030812 sö 20/03 16:30 sö 20/03 Djursholms IP 31 P05-S B Slutspel 1/4 Final Enskede IK 3 - 7 Spårvägens FF    
20031111 sö 20/03 16:30 sö 20/03 Djursholms IP 32 P05-S B Slutspel 1/4 Final IFK Lidingö FK 5 3 - 2 Kallhälls FF    
20030113 sö 20/03 17:20 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-ES A Slutspel Final IF Brommapojkarna 2 1 - 2 Hammarby IF FF 1    
20030413 sö 20/03 17:20 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-ES B Slutspel Final Saltsjö-Boo IF 3 - 0 Nacka FC    
20030114 sö 20/03 18:10 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-S A Slutspel Semifinal Vasalunds IF Vit 0 - 5 IF Brommapojkarna P06:1    
20030414 sö 20/03 18:10 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-S A Slutspel Semifinal Jarlabergs IF 1 - 2 IF Brommapojkarna P06:2    
20030813 sö 20/03 18:10 sö 20/03 Djursholms IP 31 P05-S B Slutspel Semifinal Spårvägens FF 1 - 3 IFK Lidingö FK 5    
20031112 sö 20/03 18:10 sö 20/03 Djursholms IP 32 P05-S B Slutspel Semifinal IFK Österåker FK 1 3 - 1 IF Brommapojkarna 17    
20030115 sö 20/03 19:10 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-S A Slutspel Final IF Brommapojkarna P06:1 6 - 2 IF Brommapojkarna P06:2    
20030415 sö 20/03 19:10 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-S B Slutspel Final IFK Österåker FK 1 3 - 2 IFK Lidingö FK 5