Detta är resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2016. Se de senaste resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2019 här.



Lördag 19/3 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
19030100 lö 19/03 08:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 1 IF Brommapojkarna 17 4 - 0 FC Djursholm 2    
19030400 lö 19/03 08:00 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-S Grp 1 Stureby SK 1 - 2 Sollentuna FK 1    
19030800 lö 19/03 08:00 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 2 Sollentuna FK 2 2 - 10 Hammarby IF FF 10    
19031100 lö 19/03 08:00 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 2 IFK Lidingö FK 3 2 - 1 IF Brommapojkarna P07:2    
19030101 lö 19/03 08:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-ES Grp 2 Hammarby IF FF 4 1 - 1 IF Brommapojkarna P07:1    
19030401 lö 19/03 08:40 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-ES Grp 2 Hanvikens SK 4 - 0 FC Tyresö Svart    
19030801 lö 19/03 08:40 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-ES Grp 3 Syrianska FC 1 - 3 Rynninge IK Örebro    
19031101 lö 19/03 08:40 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-ES Grp 3 Hammarby IF FF 3 1 - 5 Skogås-Trångsunds FF    
19030102 lö 19/03 09:20 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 1 FC Djursholm 2 1 - 3 Stureby SK    
19030402 lö 19/03 09:20 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-S Grp 1 Sollentuna FK 1 0 - 1 IF Brommapojkarna 17    
19030802 lö 19/03 09:20 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 2 IF Brommapojkarna P07:2 4 - 0 Sollentuna FK 2    
19031102 lö 19/03 09:20 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 2 Hammarby IF FF 10 6 - 1 IFK Lidingö FK 3    
19030103 lö 19/03 10:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-ES Grp 2 FC Tyresö Svart 4 - 1 Hammarby IF FF 4    
19030403 lö 19/03 10:00 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-ES Grp 2 IF Brommapojkarna P07:1 1 - 2 Hanvikens SK    
19030803 lö 19/03 10:00 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-ES Grp 3 Rynninge IK Örebro 6 - 1 Hammarby IF FF 3    
19031103 lö 19/03 10:00 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-ES Grp 3 Skogås-Trångsunds FF 4 - 1 Syrianska FC    
19030104 lö 19/03 10:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 2 Hammarby IF FF 10 4 - 1 IF Brommapojkarna P07:2    
19030404 lö 19/03 10:40 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-S Grp 2 IFK Lidingö FK 3 5 - 2 Sollentuna FK 2    
19030804 lö 19/03 10:40 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 1 Sollentuna FK 1 2 - 0 FC Djursholm 2    
19031104 lö 19/03 10:40 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 1 IF Brommapojkarna 17 5 - 0 Stureby SK    
19030105 lö 19/03 11:20 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-ES Grp 3 Hammarby IF FF 3 2 - 3 Syrianska FC    
19030405 lö 19/03 11:20 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-ES Grp 3 Rynninge IK Örebro 5 - 0 Skogås-Trångsunds FF    
19030805 lö 19/03 11:20 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-ES Grp 2 IF Brommapojkarna P07:1 1 - 2 FC Tyresö Svart    
19031105 lö 19/03 11:20 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-ES Grp 2 Hanvikens SK 2 - 1 Hammarby IF FF 4    
19030106 lö 19/03 12:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 3 AIK FF 5 - 4 Kista Galaxy FC    
19030406 lö 19/03 12:00 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-S Grp 3 IFK Stocksund 1 3 - 2 Hammarby IF FF 5    
19030806 lö 19/03 12:00 lö 19/03 Djursholms IP 31 P05-S Grp 2 AIK FF Vit 0 - 8 IF Brommapojkarna P06:1    
19031106 lö 19/03 12:00 lö 19/03 Djursholms IP 32 P05-S Grp 2 Spårvägens FF 1 - 8 Vallentuna BK    
19030107 lö 19/03 12:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-ES Grp 3 IF Brommapojkarna 1 1 - 0 AIK FF U    
19030407 lö 19/03 12:40 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-ES Grp 3 Saltsjö-Boo IF 0 - 2 Syrianska FC    
19030807 lö 19/03 12:40 lö 19/03 Djursholms IP 31 P05-ES Grp 4 Hammarby IF FF 1 9 - 0 IFK Lidingö FK 2    
19031107 lö 19/03 12:40 lö 19/03 Djursholms IP 32 P05-ES Grp 4 Segeltorps IF 2 - 1 Nacka FC    
19030108 lö 19/03 13:20 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 2 IF Brommapojkarna P06:1 13 - 2 Spårvägens FF    
19030408 lö 19/03 13:20 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-S Grp 2 Vallentuna BK 1 - 3 AIK FF Vit    
19030808 lö 19/03 13:20 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 3 Hammarby IF FF 5 0 - 3 AIK FF    
19031108 lö 19/03 13:20 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 3 Kista Galaxy FC 2 - 2 IFK Stocksund 1    
19030109 lö 19/03 14:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-ES Grp 3 Syrianska FC 0 - 4 IF Brommapojkarna 1    
19030409 lö 19/03 14:00 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-ES Grp 3 AIK FF U 5 - 0 Saltsjö-Boo IF    
19030809 lö 19/03 14:00 lö 19/03 Djursholms IP 31 P05-ES Grp 4 Nacka FC 1 - 10 Hammarby IF FF 1    
19031109 lö 19/03 14:00 lö 19/03 Djursholms IP 32 P05-ES Grp 4 IFK Lidingö FK 2 0 - 1 Segeltorps IF    
19030110 lö 19/03 14:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 2 Vallentuna BK 0 - 9 IF Brommapojkarna P06:1    
19030410 lö 19/03 14:40 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-S Grp 2 AIK FF Vit 4 - 2 Spårvägens FF    
19030810 lö 19/03 14:40 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 3 Hammarby IF FF 5 6 - 3 Kista Galaxy FC    
19031110 lö 19/03 14:40 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 3 AIK FF 1 - 1 IFK Stocksund 1    
19030111 lö 19/03 15:20 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-ES Grp 4 Segeltorps IF 0 - 16 Hammarby IF FF 1    
19030411 lö 19/03 15:20 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-ES Grp 4 IFK Lidingö FK 2 3 - 3 Nacka FC    
19030811 lö 19/03 15:20 lö 19/03 Djursholms IP 31 P05-ES Grp 3 Saltsjö-Boo IF 0 - 0 IF Brommapojkarna 1    
19031111 lö 19/03 15:20 lö 19/03 Djursholms IP 32 P05-ES Grp 3 AIK FF U 2 - 2 Syrianska FC    
19030112 lö 19/03 16:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 4 IF Brommapojkarna 4 1 - 3 IF Brommapojkarna P07:1    
19030412 lö 19/03 16:00 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-S Grp 4 Syrianska FC 2 - 4 IFK Stocksund 2    
19030812 lö 19/03 16:00 lö 19/03 Djursholms IP 31 P05-S Grp 4 IFK Lidingö FK 1 2 - 4 AIK FF 06-A    
19031112 lö 19/03 16:00 lö 19/03 Djursholms IP 32 P05-S Grp 4 IF Brommapojkarna 17 2 - 5 IFK Österåker FK 2    
19030113 lö 19/03 16:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 5 IFK Österåker FK 1 2 - 1 FC Djursholm Röd    
19030413 lö 19/03 16:40 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-S Grp 5 Jarlabergs IF 1 - 1 IFK Aspudden-Tellus    
19030813 lö 19/03 16:40 lö 19/03 Djursholms IP 31 P05-S Grp 3 IFK Lidingö FK 5 1 - 0 FC Djursholm 2    
19031113 lö 19/03 16:40 lö 19/03 Djursholms IP 32 P05-S Grp 3 Jarlabergs IF 3 - 0 Hammarby IF FF 8    
19030114 lö 19/03 17:20 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 4 AIK FF 06-A 5 - 2 IF Brommapojkarna 17    
19030414 lö 19/03 17:20 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-S Grp 4 IFK Österåker FK 2 3 - 1 Enskede IK    
19030814 lö 19/03 17:20 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 4 IF Brommapojkarna P07:1 6 - 0 Syrianska FC    
19031114 lö 19/03 17:20 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 4 IFK Stocksund 2 2 - 6 IF Brommapojkarna 4    
19030115 lö 19/03 18:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 3 FC Djursholm 2 1 - 3 Jarlabergs IF    
19030415 lö 19/03 18:00 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-S Grp 3 Hammarby IF FF 8 2 - 1 IFK Lidingö FK 5    
19030815 lö 19/03 18:00 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 5 FC Djursholm Röd 0 - 5 Jarlabergs IF    
19031115 lö 19/03 18:00 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 5 IFK Aspudden-Tellus 2 - 3 IFK Österåker FK 1    
19030116 lö 19/03 18:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 4 IF Brommapojkarna 4 6 - 0 Syrianska FC    
19030416 lö 19/03 18:40 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-S Grp 4 IFK Stocksund 2 0 - 14 IF Brommapojkarna P07:1    
19030816 lö 19/03 18:40 lö 19/03 Djursholms IP 31 P05-S Grp 4 IFK Österåker FK 2 1 - 6 AIK FF 06-A    
19031116 lö 19/03 18:40 lö 19/03 Djursholms IP 32 P05-S Grp 4 Enskede IK 2 - 2 IFK Lidingö FK 1    
19030117 lö 19/03 19:20 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 3 FC Djursholm 2 0 - 4 Hammarby IF FF 8    
19030417 lö 19/03 19:20 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-S Grp 3 Jarlabergs IF 5 - 1 IFK Lidingö FK 5    
19030817 lö 19/03 19:20 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 5 FC Djursholm Röd 3 - 5 IFK Aspudden-Tellus    
19031117 lö 19/03 19:20 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 5 Jarlabergs IF 0 - 5 IFK Österåker FK 1    
19030118 lö 19/03 20:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 4 IFK Österåker FK 2 2 - 4 IFK Lidingö FK 1    
19030418 lö 19/03 20:00 lö 19/03 Djursholms IP 22 P05-S Grp 4 Enskede IK 1 - 1 IF Brommapojkarna 17