Detta är resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2016. Se de senaste resultaten från Boys & Girls Spring Cup 2020-augusti här.

IF Brommapojkarna

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
18030800 fr 18/03 17:00 fr 18/03 Djursholms IP 31 P05-S Grp 1 Kallhälls FF 0 - 3 IF Brommapojkarna P06:2    
18031102 fr 18/03 18:20 fr 18/03 Djursholms IP 32 P05-S Grp 1 IF Brommapojkarna P06:2 1 - 2 Vasalunds IF Vit    
18030104 fr 18/03 19:40 fr 18/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 1 IF Brommapojkarna P06:2 3 - 3 IFK Österåker FK 1    
19030100 lö 19/03 08:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 1 IF Brommapojkarna 17 4 - 0 FC Djursholm 2    
19031100 lö 19/03 08:00 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 2 IFK Lidingö FK 3 2 - 1 IF Brommapojkarna P07:2    
19030101 lö 19/03 08:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-ES Grp 2 Hammarby IF FF 4 1 - 1 IF Brommapojkarna P07:1    
19030802 lö 19/03 09:20 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-S Grp 2 IF Brommapojkarna P07:2 4 - 0 Sollentuna FK 2    
19030402 lö 19/03 09:20 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-S Grp 1 Sollentuna FK 1 0 - 1 IF Brommapojkarna 17    
19030403 lö 19/03 10:00 lö 19/03 Djursholms IP 22 P06-ES Grp 2 IF Brommapojkarna P07:1 1 - 2 Hanvikens SK    
19030104 lö 19/03 10:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 2 Hammarby IF FF 10 4 - 1 IF Brommapojkarna P07:2    
19031104 lö 19/03 10:40 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 1 IF Brommapojkarna 17 5 - 0 Stureby SK    
19030805 lö 19/03 11:20 lö 19/03 Djursholms IP 31 P06-ES Grp 2 IF Brommapojkarna P07:1 1 - 2 FC Tyresö Svart    
19030806 lö 19/03 12:00 lö 19/03 Djursholms IP 31 P05-S Grp 2 AIK FF Vit 0 - 8 IF Brommapojkarna P06:1    
19030108 lö 19/03 13:20 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 2 IF Brommapojkarna P06:1 13 - 2 Spårvägens FF    
19030110 lö 19/03 14:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P05-S Grp 2 Vallentuna BK 0 - 9 IF Brommapojkarna P06:1    
19030112 lö 19/03 16:00 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 4 IF Brommapojkarna 4 1 - 3 IF Brommapojkarna P07:1    
19031114 lö 19/03 17:20 lö 19/03 Djursholms IP 32 P06-S Grp 4 IFK Stocksund 2 2 - 6 IF Brommapojkarna 4    
19030116 lö 19/03 18:40 lö 19/03 Djursholms IP 21 P06-S Grp 4 IF Brommapojkarna 4 6 - 0 Syrianska FC    
20030400 sö 20/03 08:00 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-S A Slutspel 1/8 Final IF Brommapojkarna 4 6 - 7 P IFK Aspudden-Tellus    
20030802 sö 20/03 09:20 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-S B Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna P07:2 3 - 0 Syrianska FC    
20030103 sö 20/03 10:00 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S A Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna 17 5 - 0 IFK Lidingö FK 3    
20030804 sö 20/03 10:40 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-ES B Slutspel Semifinal IF Brommapojkarna P07:1 2 - 6 Hammarby IF FF 3    
20030805 sö 20/03 11:20 sö 20/03 Djursholms IP 31 P06-S B Slutspel Semifinal IF Brommapojkarna P07:2 1 - 0 FC Djursholm 2    
20030105 sö 20/03 11:20 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S A Slutspel Semifinal IF Brommapojkarna 17 3 - 2 IF Brommapojkarna P07:1    
20030109 sö 20/03 14:20 sö 20/03 Djursholms IP 21 P06-S A Slutspel Final IF Brommapojkarna 17 2 - 4 Hammarby IF FF 10    
20030409 sö 20/03 14:20 sö 20/03 Djursholms IP 22 P06-S B Slutspel Final Jarlabergs IF 2 - 3 IF Brommapojkarna P07:2    
20031110 sö 20/03 15:50 sö 20/03 Djursholms IP 32 P05-S A Slutspel 1/4 Final AIK FF 06-A 3 - 4 IF Brommapojkarna P06:2    
20030411 sö 20/03 15:50 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-S A Slutspel 1/4 Final IF Brommapojkarna P06:1 7 - 1 Hammarby IF FF 8    
20030414 sö 20/03 18:10 sö 20/03 Djursholms IP 22 P05-S A Slutspel Semifinal Jarlabergs IF 1 - 2 IF Brommapojkarna P06:2    
20030114 sö 20/03 18:10 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-S A Slutspel Semifinal Vasalunds IF Vit 0 - 5 IF Brommapojkarna P06:1    
20030115 sö 20/03 19:10 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-S A Slutspel Final IF Brommapojkarna P06:1 6 - 2 IF Brommapojkarna P06:2    
20030115 sö 20/03 19:10 sö 20/03 Djursholms IP 21 P05-S A Slutspel Final IF Brommapojkarna P06:1 6 - 2 IF Brommapojkarna P06:2    
28030700 må 28/03 09:00 må 28/03 Djursholms IP A P07 Grp 1 Bele Barkarby FF IF Brommapojkarna 1      
28031600 må 28/03 09:00 må 28/03 Djursholms IP D P07 Grp 1 AIK FF Gul IF Brommapojkarna 8      
28031401 må 28/03 09:30 må 28/03 Djursholms IP B P08 Grp 2 IFK Aspudden-Tellus IF Brommapojkarna 2      
28031701 må 28/03 09:30 må 28/03 Djursholms IP E P08 Grp 1 Djurgårdens IF FF 9 IF Brommapojkarna 11      
28031602 må 28/03 10:00 må 28/03 Djursholms IP D P07 Grp 1 IF Brommapojkarna 8 FC Djursholm      
28031702 må 28/03 10:00 må 28/03 Djursholms IP E P07 Grp 1 IF Brommapojkarna 1 IFK Stocksund 1      
28031603 må 28/03 10:30 må 28/03 Djursholms IP D P08 Grp 2 IF Brommapojkarna 2 IFK Lidingö FK      
28031403 må 28/03 10:30 må 28/03 Djursholms IP B P08 Grp 1 IF Brommapojkarna 11 IK Frej Täby 3      
28031405 må 28/03 11:30 må 28/03 Djursholms IP B P07 Grp 1 FK Bromma IF Brommapojkarna 8      
28030705 må 28/03 11:30 må 28/03 Djursholms IP A P07 Grp 1 Karlbergs BK Röd IF Brommapojkarna 1      
28031705 må 28/03 12:00 må 28/03 Djursholms IP E P08 Grp 1 IFK Stocksund 2 IF Brommapojkarna 11      
28031406 må 28/03 12:00 må 28/03 Djursholms IP B P08 Grp 2 IFK Stocksund 1 IF Brommapojkarna 2      
28031507 må 28/03 13:00 må 28/03 Djursholms IP C P07 Grp 1 FK Bromma IF Brommapojkarna 1      
28030708 må 28/03 13:00 må 28/03 Djursholms IP A P07 Grp 1 IFK Stocksund 1 IF Brommapojkarna 8      
28030711 må 28/03 14:30 må 28/03 Djursholms IP A P08 Grp 1 IF Brommapojkarna 11 Ingarö IF 2      
28031509 må 28/03 14:30 må 28/03 Djursholms IP C P08 Grp 2 IF Brommapojkarna 2 Hammarby IF FF 21